2017. IBK & IKO Matsushima nyári edzőtábor

Az idei nyári edzőtábort szervezetünk az International Budo Kai (IBK) szervezettel közösen tartotta. A 420 fő részvételével megrendezett tábor a régi edzőtáborok (amikor még a kyokushin világ együtt dolgozott) idézte. Egyesületünkből 19 fő vett részt az eseményen. Az IBK világszervezet két vezetője kancho Gerard Gordeau és hanshi Nico Gordeau irányítása mellett 13 shihan és több magyar, valamint külföldi sensei vezetése mellett folytak az edzések. A résztvevők között volt holland, lengyel, román és olasz karatéka. Az edzéseken a kihon, kata, és kumite gyakorlása mellett lehetőség nyílt a földharc, a tonfa, a késharc, az önvédelem és a jitsu technikák gyakorlására is. A tábort hagyományosan övvizsga zárta, amely mindig nagy próbatétel a résztvevők számára. Az eredményes vizsga után egyesületünk új fekete övese lett Velmovszki Dóra. Balogh Aladár, Ignéczi Márk és Sáfrányos Márk pedig 1. kyu-t szerezve lépett előre és került a fekete öv előszobájába.

A tábor végén mid a két szervezet vezetői úgy értékelték a közös munkát, hogy folytatni kell, mert előre mutató lehet szakmailag mid a két szervezet számára, és jövőre is együtt dolgozva fogjuk megrendezni a nyári nemzetközi tábort.